خدمات الکترونیک


تاریخ انتشار: پنج شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٤٠٠ - ٢١:١٤
وزير صمت در آيين امضاي تفاهم نامه توسعه سرمايه گذاري اقتصاد مقاومتي با شركت هاي برتر:

انعقاد ۴۵۱ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی

وزیر صمت در آیین امضای تفاهم نامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی اعلام کرد: انعقاد ۴۵۱ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر طی دو‌ مرحله/ به رقم یک میلیون میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کشور می رسیم

 علیرضا رزم‌حسینی در آیین امضای تفاهم نامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر، با بیان این مطلب، افزود: کشور را باید شرکت‌های بزرگ و برتر بسازند، این شرکت‌ها علاوه بر پشتیبانی از شرکتهای کوچک و متوسط توسعه متوازن در کشور به وجود می‌آوردند.

 

*بهبود درآمد طبقه متوسط با ورود شرکتهای برتر به عرصه توسعه سرمایه گذاری

وی نتیجه ورود شرکت‌های بزرگ و برتر را به عرصه سرمایه‌گذاری در راستای اقتصاد مقاومتی، بهبود درآمد طبقه متوسط جامعه دانست و تصریح کرد: به فرموده مقام معظم رهبری باید اقتصادی قوی داشته باشیم تا کشورمان قوی باشد، بدون اقتصاد قوی در عرصه های دیگر (فرهنگی، اجتماعی و امنیتی) موفق نخواهیم شد.

 

*۴۵۱ هزار میلیارد تومان موافقتنامه در راستای طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر

وزیر صمت با اشاره به برگزاری دو مرحله مراسم امضای تفاهم نامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر، بیان کرد: ارزش موافقتنامه های منعقد شده در این دو مرحله ۴۵۱ هزار میلیارد تومان است و باید شرکت‌های بزرگ سرمایه های خود را در جهت اشتغال و افزایش تولید به کار بگیرند.

 

*معرفی ۱۰۰ شرکت بزرگ و توانمند به عنوان هدف سرمایه‌گذاری‌های جدید

رزم حسینی با اشاره به معرفی ۱۰۰ شرکت بزرگ و توانمند به عنوان هدف سرمایه‌گذاری‌های جدید اعلام کرد: این طرح به موفقیت نمی‌رسد مگر اینکه همه ارکان حکومت در جهت توسعه اقتصادی و افزایش تولید پای کار بیایند.

 

*حضور ارکان حکومت پشتیبانی برای طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت های برتر

وی در ادامه تصریح کرد: امروز توسعه اقتصاد و توسعه تولید نیاز به پشتیبانی حکومت دارد (نه تنها دولت) و به همین دلیل در آیین امضای تفاهم نامه ها دستگاه قضا و استانداران به عنوان نماینده حاکمیت حضور دارند.

 

*نباید مانع سرمایه گذاری شویم

وزیر صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه معتقدم وزارت صمت باید یک وزارتخانه کوچک (خارج از بروکراسی اداری) باشد،تصریح کرد: نباید مانع سرمایه گذاری شویم و سرمایه گذاران را به‌عنوان مجاهدان اقتصادی مورد حمایت قرار دهیم.

 

*صدور بخشنامه‌های روان ساز حوزه تولید اولویت ماست

رزم حسینی همچنین ادامه داد: در این مدت بخشنامه های خلق الساعه و شبانه صادر نشد و صدور بخشنامه‌های روان ساز حوزه تولید را در اولویت قرار داریم.

 

*مزایده فعال سازی ۶۰۰۰ معدن راکد فرصتی برای سرمایه گذاری های جدید

وی با اشاره به دیگر اقدامات انجام شده برای حمایت از ورود سرمایه گذاران به عرصه های تولید،یادآوری کرد: ۶ هزار معدن را بعد از۵۰ سال آزادسازی کردیم و از طریق مزایده طبق قانون با نظارت دستگاه‌های نظارتی در اختیار افراد دارای اهلیت و صلاحیت قرار خواهیم داد تا آنها را فعال نمایند.

 

*تحقق ۷۰ درصدی ساخت داخل در حوزه لوازم خانگی

وزیر صمت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توفیقات حوزه تولید، گفت: در حوزه صنعت لوازم خانگی ۱۵ میلیون عدد در سال گذشته افزایش تولید داشتیم، ۷۰ درصد ساخت داخل افزایش یافته، ۵۰۰ واحد فعال در صنعت لوازم خانگی فعالیت می کنند که برخی از آنها به سمت سه شیفته شدن رفتند.

 

رزم حسینی با بیان اینکه اقتصاد با ورود خط تولید، ماشین آلات، اجزا و قطعات تجهیزات به روز می‌شود،ادامه داد: از ۳۸ میلیارد دلار واردات در سال گذشته ۲۶ میلیارد دلار کالاهای واسطه ای، خط تولید، مواد اولیه، اجزا و قطعات بودند.

 

*۵.۵ میلیارد دلار کاهش واردات و ۳.۵ میلیارد دلار ساخت داخل داشته ایم

وی با اشاره به حمایت ها از ساخت داخل، گفت: ۲۲۳۰ تعرفه وارداتی ممنوع شده است، ۵.۵ میلیارد دلار کاهش واردات و ۳.۵ میلیارد دلار ساخت داخل داشته ایم.

 

*صدور کارت ویژه برای تسهیل فرایندهای اداری ۱۰۰ شرکت برتر

وزیر صمت با بیان اینکه صادرکنندگان سال گذشته کشور را با ارزآوری خود اداره نموده اند،تاکید کرد: قوه قضاییه باید فرش قرمز برای فعالان اقتصادی، سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان پهن کند و می خواهیم برای ۱۰۰ شرکت برتر کارت ویژه صادر نماییم تا هر وقت ضرورت داشت مسئولین را بدون بروکراسی اداری ملاقات نمایند.

 

*همه ارکان حکومت موظف به توانمندی سازی اقتصادی هستند

رزم حسینی با بیان اینکه اگر میخواهیم پرونده‌های قضایی کم شود، زندان‌ها خالی شود و جرائم امنیتی اجتماعی نباشد باید اقتصادی قوی داشته باشیم، گفت: همه ارکان حکومت موظف به توانمندی سازی اقتصادی هستند.

 

*نباید بگذاریم مدیران جسور و شجاع ناامید شوند

وی همچنین تصریح کرد: نباید بگذاریم مدیران جسور و شجاع ناامید شوند، باید این مدیران را تقویت کرد، نیاز به کار مداوم داریم و کشور را مدیران توانمند در کنار شرکت هایشان می سازند.

 

*رسانه‌ها در جهت معرفی مجاهدان اقتصادی به مردم بکوشند

وزیر صمت از اصحاب رسانه و صدا و سیما خواست که در راستای معرفی سرمایه‌گذاران، صنعتگران و تولید کنندگان (این مجاهدان اقتصادی) به مردم بکوشند تا مردم و جوانان در این فضا ناامید نشوند.

 

*ایجاد اشتغال ۱۲۴ هزار نفری در بخش صنعت علیرغم همه تحریم ها و کرونا

رزم حسینی با اشاره به رشد صنعتی ۷.۵ درصدی در شرایط تحریم و کرونا اضافه کرد: در همین شرایط توانستیم ۱۲۴ هزار شغل در بخش صنعت ایجاد کنیم.

 

*به رقم یک میلیون میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کشور می رسیم

وی همچنین تصریح کرد: اگر شرایط به همین منوال به پیش برود به رقم یک میلیون میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در کشور می رسیم که در همین امروز ارزش موافقت نامه های امضا شده ۱۱ میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار است.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین بیان کرد: بسته مالی وزارت صنمت خارج از شبکه بانکی شروع شده است. این تفاهم نامه ها با حضور وزیر صمت، استانداران، نمایندگان مجلس و مسئولین دستگاه قضایی و فعالان بخش خصوصی در دومین مرحله از طرح اقتصاد مقاومتی با شرکت‌های برتر ۳۰۰ هزار میلیارد تومان تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری میان وزارت صمت و پنج شرکت بزرگ در ۱۰۱ موضوع  طرح و به امضا رسید. 

 

منبع: شاتا

اشتراک گذاری:
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: