خدمات الکترونیک


تاریخ انتشار: سه شنبه ٨ تير ١٤٠٠ - ٠٨:١٩

امضای تفاهم نامه همکاری خودروسازان و بنیاد شهید در واگذاری خودرو به جانبازان ، خانواده های شهدا و مدافعین حرم

این تفاهم نامه را فرشاد مقیمی مدیر عامل شرکت ایران خودرو و سید جواد سلیمانی میرعامل شرکت سایپا و محمود پاکدل معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران و محسن صالحی نیا معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو به عنوان ناظر و هماهنگ کننده به امضا رساندند.

در مراسم امضای این تفاهم نامه که با حضور وزیر صنعت ، معدن و تجارت انجام شد ، محسن صالحی نیا معاون وزیر و رئیس ایدرو ضمن گزارشی از برنامه ریزی و هدف گذاری  افزایش عرضه و  تولید انواع خودرو  در دو خودروساز بزرگ و  شرکت های خودروسازی  خصوصی ، این تفاهم نامه را در جهت تسهیل  و بهره مندی  جانبازان ، خانواده معظم شهدا و مدافعین حرم براساس ضوابط قانون بودجه و دستور العمل های بنیاد شهید ارزیابی کرد.

 

علیرضا رزم‌ حسینی وزیر صمت افزایش  کمی وکیفی تولید خودرو و رشد مناسب و تنوع بخشی و داخلی سازی را به عنوان  ویژگی های فعالیت خودروسازان در سال ۱۳۹۹ و برنامه های  ۱۴۰۰ برشمرد.

 

مدیران عامل ایران خودرو و سایپا نیز در این مراسم  گزارش هایی در خصوص فعالیت های انجام شده ارائه کردند .

 

*عملیاتی شدن واگذاری خودرو به جانبازان و خانواده شهداء پس از 10 سال 

 

معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری میان ایدرو و شرکت‌های خودروساز با بنیاد شهید گفت: این تفاهم نامه در راستای اجرای بند (ز) تبصره (7) قانون بودجه 1400 است که موضوع این بند بیش از 10 سال است بر زمین مانده و عملیاتی نشده بود.


  سعید اوحدی در این آیین که با حضور وزیر صمت، رییس هیات عامل ایدرو، مدیران عامل 2 خودروساز بزرگ کشور(ایرانخودرو وسایپا) برگزار شد، با بیان این مطلب، افزود: این تفاهم نامه در راستای هماهنگی و همکاری در واگذاری خودرو به جانبازان، خانواده‌های معظم شهداء و مدافعین حرم توسط دو خودروساز ایران‌خودرو و سایپا ارائه می‌شود.

 

وی ادامه داد: اطلاع رسانی و شناسایی جانبازان، خانواده شهدا و ایثارگران متقاضی جهت بهره مندی از خدمات مندرج در تفاهمنامه بر عهده بنیاد شهید است.

 

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: این بنیاد کار معرفی ایثارگران واجد شرایط به شرکت های ایران خودرو سایپا را انجام می‌دهد و پرداخت ثمن خودرو توسط ایثارگران و یا تامین کننده تسهیلات از تعهدات بنیاد است.

 

اوحدی گفت: خودروها بر اساس برنامه زمان بندی شده تحویل داده می‌شود و خانواده شهداء بر این اساس اولویت بندی می ‌شوند.

 

وی همچنین تصریح کرد: این موضوع یکی از مطالبات جدی جامعه ایثارگری بوده است که به حمدالله محقق شده است.

 

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اضافه کرد: اقساط واگذاری ۵ ساله می‌باشد و امیدواریم که پیگیری‌های لازم با تعامل بانک مرکزی در این راستا انجام شود.

 

منبع: شاتا

اشتراک گذاری:
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: