خدمات الکترونیک


تاریخ انتشار: جمعه ١ بهمن ١٤٠٠ - ١٦:١٣

استقبال چشمگیر صاحبان صنایع کوچک از دومین روز نمایشگاه فرانچایز و توسعه کسب و کار

دومین روز از نمایشگاه فرانچایز و توسعه کسب و کار با استقبال چشمگیری از سوی صاحبان صنایع کوچک روبرو شد و اکثر مراجعه‌کنندگان به غرفه‌ صندوق صاحبان صنایع کوچک و متوسط بودند.

امروز جمعه اول بهمن ماه 1400 غرفه صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک میزبان حجم زیادی از صنعتگران بود و  کارشناسان صندوق تمام وقت پاسخگوی مراجعه‌کنندگان بودند. چالش‌هایی در روز دوم بیشتر به آن‌ها پاسخ داده شد بیشتر در خصوص سقف پایین مبلغ ضمانت نامه‌ها بود.

 

 از طرفی مراجعه یک سوم مراجعه کنندگان را متقاضیان دریافت ضمانت‌نامه در حوزه بازرگانی و خدماتی بودند که با راهنمایی مفید کارشناسان سایر صندوق‌ها برای دریافت خدمات معرفی شدند.

 

 یکی دیگر از چالش‌هایی که در روز دوم مطرح شد عدم امکان ارائه  وثیقه برای مبالغ اندک به عنوان مثال 100 تا 500 میلیون تومان امکان ارائه وثیقه وجود ندارد و در حال حاضر کمترین وثیقه ملکی بیش از یک میلیارد تومان است.

 

مراجعه به غرفه‌ها و صحبت با صنعتگران که نیاز به دریافت خدمات از صندوق دارند، یکی از اقداماتی بود که در روز دوم نمایشگاه انجام شد. مهرشاد میرخانی رئیس هیات مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی خیرآباد یکی از صنعتگران فعالی بود که در نمایشگاه غرفه داشت. وی از پتانسیل شرکت شهرک های صنعتی و صنایع کوچک مستقر در آن گفت و خاطرنشان کرد: در حال حاضر 700 تولید کننده خرد و کوچک در شرکت شهرک های صنعتی خیرآباد فعال هستند و نیاز به تامین سرمایه دارند. متاسفانه کمک زیادی به صنایع کوچک صورت نمی‌گیرد، امیدواریم در آینده به صنایع کوچک و متوسط توجه بیشتری شود. چراکه درصد بالایی از تولیدکنندگان کشور را صنایع کوچک تشکیل می‌دهند.

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری:
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: