صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

 

بازگشت 18 واحد صنعتی زلزله زده کرمانشاه به چرخه تولید

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: با هماهنگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، واحدهای مستقر در شهرک صنعتی سرپل ذهاب توانستند برای دریافت تسهیلات از «ضمانت زنجیره ای» استفاده کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک به نقل از ایرنا،«فتحعلی محمدزاده» خاطرنشان کرد: زلزله آبان ماه اکثر قریب به اتفاق واحدهای صنعتی مستقر در این شهرک را تخریب و زیرساخت ها و تامین آب، برق، گاز و تلفن آنها را با مشکلات اساسی مواجه کرده بود.

وی بیان داشت: پیش از زلزله آبان ماه، 32 واحد در این شهرک صنعتی دارای پروانه بهره برداری و فعال بودند و از آن زمان، بازسازی واحدهای آسیب دیده با استفاده از تجهیزات مکانیکی و نیروی انسانی در دستور کار قرار گرفت.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تصریح کرد: اکنون 98 درصد واحدهای موجود در این شهرک آوار برداری شده و 65 واحد (اعم از 32 واحد فعال و سایر واحدهای در سال ساخت یا راکد موجود) کمک های بلاعوض دریافت کردند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون نزدیک به 80 کانکس و 15 کانتینر بین واحدهای صنعتی و طرح های این شهرک توزیع شده تا با استفاده از آنها به عنوان دفتر کار، به بازسازی واحدهای خود همت بگمارند.

محمدزاده ادامه داد: اینک 18 واحد صنعتی با اشتغالزایی 210 نفری با اولویت واحدهای صنعتی تولید کننده مصالح ساختمانی در این شهرک به چرخه تولید بازگشته اند و علاوه بر آن، جرائم مالی آنها بخشیده شده و بدهی واحدها به مدت سه سال استمهال شده است.

 

وی اضافه کرد: با هماهنگی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، واحدهای مستقر در شهرک صنعتی سرپل ذهاب توانستند برای دریافت تسهیلات از «ضمانت زنجیره ای» استفاده کنند و همچنین طرح ها و گزارش های لازم آنها برای ارائه به بانک ها، از سوی مهندسان مشاور سازمان تهیه شد.

 

 

چهارشنبه ١٥ فروردين ١٣٩٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: