صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک :

 

حمایت از ایجاد و توسعه صنایع کوچک در مناطق آزاد

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: از ایجاد و توسعه صنایع کوچک در مناطق آزاد حمایت می کنیم.

 

 

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک،محمد حسین مقیسه در دیدار با معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش افزود: مناطق آزاد به دلیل ویژگی های که دارند،می توانند زمینه برای تولید صادرات گرا باشند.

وی گفت:ازسرمایه گذارانی که به سمت ایجاد و توسعه صنایع کوچک در این مناطق فعالیت کنند، حمایت می کنیم تا با تولید با کیفیت و رقابت پذیر بتوانند در صادرات غیر نفتی نقش بیشتری ایفا کنند.

 مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تصریح کرد:در تلاشیم مکانیزمی برای استفاده از خدمات این صندوق برای واحدهای تولیدی در مناطق آزاد خصوصا در منطقه کیش فراهم آوریم.

مقیسه وجود 6 شهرک صنعتی و دهها واحد صنعتی کوچک در جزیره کیش را فرصتی مناسب ارزیابی کرد و گفت: با توجه به قوانین و مقررات خاص حاکم در مناطق آزاد، با ارائه خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک می توان به فعالتر شدن واحدهای تولیدی در این منطقه امیدوار بود.

وی گفت: یکی از مهترین مشکلات واحدهای صنعتی این است که پس از موافقت بانک برای ارائه تسهیلات،توان ارائه وثایق مورد نیاز نظام بانکی را ندارند و این صندوق با صدور ضمانت نامه ، این روند را تسهیل می دهد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تصریح کرد: فرایند صدور ضمانت نامه در صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک کاملا الکترونیکی است اما با این حال آمادگی داریم با همکاری سازمان منطقه آزاد کیش این روند درهمین منطقه انجام پذیرد.

در این دیدار دکتر سعیدی معاون سرمایه گذاری منطقه آزاد کیش نیز با بیان فرصتها و امتیازات سرمایه گذاری در این منطقه گفت:با طراحی مدلی بین منطقه آزاد کیش و صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک می توانیم به توسعه صنایع کمک کنیم.

وی افزود: واحدهای موفقی در این منطقه مستقر هستند که تولیدات آنان به کشورهای دیگر صادر می شود.

سعیدی گفت: با برگزاری نشستی با حضور همه فعالان صنعتی منطقه آزاد کیش ازفرصت صندوق های حمایتی تحت نظر وزارت صنعت،معدن و تجارت بهره خواهیم برد.

 

بنا براین گزارش، در این سفر،مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک از چند واحد صنعتی بازدید کرد و به بررسی مشکلات آنان در زمینه دریافت تسهیلات بانکی و چگونگی اخذ ضمانت نامه از صندوق پرداخت.

 

 

شنبه ١٦ تير ١٣٩٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: