صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

مقیسه اعلام کرد:

 

صدور 770 میلیارد ریال ضمانت نامه برای صنایع کوچک در5 ماهه اول سال جاری/ بسته جدید حمایت از صنایع کوچک در راه است

صدور 770 میلیارد ریال ضمانت نامه برای صنایع کوچک در5 ماهه اول سال جاری/ بسته جدید حمایت از صنایع کوچک در راه است

 

 

 مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اعلام کرد:از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه سال 97 بیش از 770 میلیارد ریال ضمانت نامه برای114 واحد صنایع کوچک صادر و تمدید شده است.

 محمد حسین مقیسه گفت: در این مدت بیشترین ضمانت نامه برای طرح های ایجادی و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی صادر شده است.

وی افزود: پست بانک و بانک سینا بیشترین پذیرنده ، ضمانت نامه های  صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک در 5 ماهه نخست سال جاری بوده اند.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: بیشترین ضمانت نامه در سال 97 برای واحدهای صنعتی در استان کرمانشاه صادر شده است و دلیل آن نیز زلزله اخیر در این استان بوده است و این صندوق در جهت رسالت حمایتی خود و آسیب دیدن تعدادی از صنایع در سرپل ذهاب، اولویت خود را در جهت حمایت از صنایع کوچک این استان، برداشت.

مقیسه همچنین اعلام کرد: بسته حمایتی از صنایع کوچک تدوین شده که در آن راهکارهای عملیاتی از صنایع کوچک دیده شده است

وی گفت:یکی از موارد مهم در حمایت از صنایع کوچک ، افزایش سرمایه این صندوق می باشد ،چراکه با سرمایه اندک فعلی توان پاسخگویی به نیازهای صنایع کوچک را نداریم.

مدیر عامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تاکید کرد:در بسته حمایت از صنایع کوچک به لزوم افزایش سرمایه صندوق تاکید شده است و امیدواریم این مهم درامسال که به نام سال حمایت از کالای ایرانی می باشد تحقق پذیرد.

مقیسه همچنین گفت: موضوع خروج نام صندوق از لیست واگذاری ها از موضوعاتی است که بسیار مهم است و با نظرمثبت همه دستگاههای تصمیم گیر ، امید است این اتفاق در آینده نزدیک ذوی دهد.

وی گفت: در همه کشورهای دنیا، صندوق های حمایتی که برای تقبل ریسک ایجاد شده است زیر نظر دولتها اداره می شوند، لذا هیچ توجیه اقتصادی ، برای واگذاری این صندوقها وجود ندارد. 

منبع:شاتا

 

 

 

 

 

 

دوشنبه ٥ شهريور ١٣٩٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: