صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

مقیسه اعلام کرد:

 

دریافت تسهیلات واحدهای صنعتی آسیب دیده از زلزله کرمانشاه با ضمانت نامه صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: واحدهای صنعتی آسیب دیده از زلزله استان کرمانشاه با ضمانت نامه های این صندوق، موفق شدند تسهیلات بازسازی خود را ، از بانک های عامل دریافت نمایند.

 

 

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، محمد حسین مقیسه درجلسه ای که با حضور وزیرصنعت،معدن وتجارت واستاندار کرمانشاه در فرمانداری سرپل ذهاب برگزار شد اعلام کرد: در سرپل ذهاب 32 واحد صنعتی فعال آسیب دیده اند که از این تعداد 27 واحد صنعتی به این صندوق مراجعه کردند.

وی گفت: هیات مدیره صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک ارائه ضمانت نامه برای 23 واحد صنعتی آسیب دیده را مصوب کرد و تاکنون 19 واحد موفق به دریافت ضمانت نامه از این صندوق شده اند.

مقیسه افزود : ارزش ضمانت نامه های صادر شده برای واحدهای آسیب دیده از زلزله 120 میلیارد ریال می باشد که بیشترین این ضمانت نامه برای پست بانک صادر شده است.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت:واحدهای صنعتی آسیب دیده از زلزله به دلیل عدم توان ارائه وثیقه مورد پذیرش نظام بانکی نتوانسته بودند تسهیلات مورد نیاز خود را دریافت نمایند که با تلاش ویژه ای که صندوق انجام داد، این واحدها به پشتیبانی ضمانت نامه های صادر شده توانستند تسهیلات خود را دریافت نمایند.

مقیسه در ادامه با اشاره به خدمات این صندوق در استان کرمانشاه گفت: از ابتدای سال 97 تا پایان شهریور ماه ، 29 فقره ضمانت نامه به ارزش بیش از 180 میلیارد ریال برای واحدهای صنعتی کوچک مصوب شده است که 23 فقره آن به مبلغ بیش از 118 میلیارد ریال صادر شده است.

وی خدمات به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته را از اهداف اصلی این صندوق بیان کرد و افزود: 85 درصد اصل و سود تسهیلات واحدهای صنایع کوچک در این مناطق نزد نظام بانکی را ضمانت می کنیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: با توجه به وضعیت سرمایه این صندوق، اگر خواهان افزایش خدمات به مناطق محروم هستیم، باید تلاش شود تا افزایش سرمایه برای صندوق محقق شود تا با این افزایش توان ما بیشتر شود.

در این جلسه،وزیرصنعت،معدن و تجارت با تقدیر و تشکر از خدمات صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: در حال حاضر از سوی این صندوق تامین وثیقه 85درصدی صورت می‌گیرد اما اگر واحدهای صنعتی در تامین 15درصد مابقی با مشکل روبه‌رو هستند می‌توان تدابیری در نظر گرفت تا با تایید استاندار و سایر مسئولان اجرایی این موضوع را حل کرد.

دکتر شریعتمداری تصریح کرد: به نمایندگی از صنعتگران کرمانشاه مشکلاتی نظیر عدم پرداخت مالیات واحدهایی که به طور کامل تخریب شده و همچنین بخشودگی بدهی تامین اجتماعی و... را در هیات وزیران مطرح خواهم کرد.

در این جلسه همچنین استاندار کرمانشاه از تلاش های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک برای حل مشکل تسهیلات بانکی واحدهای خسارت دیده سرپل ذهاب تقدیر کرد.

 

 

شنبه ١٤ مهر ١٣٩٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: