صفحه اصلی > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي  ارسال به دوست

 

 

 

 

 

 

صالحی نیا:

 

لزوم تقویت صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک برای تحرک در صنایع

رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: برای تحرک بخشی به صنایع کوچک در کشور ،باید صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک تقویت شود.

 

 

به گزارش روابط عمومی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، محسن صالحی نیا در جلسه هیات مدیره صندوق افزود:برای تقویت نقش صندوق، موضوع افزایش سرمایه بسیار حائز اهمیت است.

وی گفت: باید باجدیت در بودجه سال ۹۸ موضوع افزایش سرمایه با همکاری وزارت صنعت،معدن و تجارت و سازمان برنامه و بودجه پیگیری شود.

صالحی نیا تاکید کرد: استفاده از سایر منابع از جمله منابع در اختیار سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی و یا بانک های تخصصی در قالب وجوه اداره شده می تواند از راهکارهایی برای تقویت صندوق باشد.

وی تاکید کرد: در شرایط جدید اقتصادی کشور باید توجه بیشتری به صنایع کوچک و کمک به حل مشکلات آنان کرد.

در این جلسه ، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: سرمایه این صندوق ۱۱۰ میلیارد تومان است و براساس نرم های بین المللی بین ۵ تا ۶ برابر سرمایه را صندوق های ضمانت می توانند ضمانت نامه صادر کنند و هم اکنون بیش از ۶۰۰ میلیارد تومان ضمانت نامه صادر کردیم.

مقیسه گفت: این بدان معناست که صندوق ظرفیت جدیدی برای صدور ضمانت نامه ندارد و به همین دلیل با محدودیت هایی مواجه شدیم.

وی اولویتهای فعالیت صندوق را بر اساس سیاستهای وزارت صنعت ،معدن وتجارت، توجه بیشتر به طرح های دانش بنیان ، صادرات محور دانست و گفت: بیشتر ضمانت نامه های جدید را به سرمایه در گردش واحدهای صنعتی کوچک اختصاص می دهیم.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک گفت: تمام فرایند صدور ضمانت نامه الکترونیکی شده و متقاضیان از سراسر کشور می توانند بدون مراجعه حضوری تقاضای خود را ثبت کنند.

مقیسه همچنین گفت:با ۱۸ بانک و موسسه مالی و اعتباری مجاز تفاهمنامه همکاری امضا کردیم و آنان ضمانت نامه های این صندوق را به عنوان کسری وثیقه می پذیرند.

وی به تعامل مطلوب شرکت شهرکهای صنعتی استانها اشاره کرد و گفت: معاونین صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی هر استان به عنوان نماینده صندوق، امورات مربوطه را پیگیری می کنند.

مقیسه در ادامه جلسه به عملکرد صندوق در سال جاری اشاره کرد و گفت:

در نه ماه امسال هزار و چهارصد و بیست و شش میلیارد ریال ضمانت نامه برای صنایع کوچک صادر و تمدید شد.

وی افزود  84: فقره ضمانت نامه به ارزش 654 میلیارد ریال صادر و 134 ضمانت نامه به ارزش 771 میلیارد ریال تمدید شد.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک افزود:

در این مدت ، 268 میلیارد ریال ضمانت نامه اعتباری برای ایجاد واحدهای صنعتی و 264 میلیارد ریال برای ضمانت نامه اعتباری سرمایه در گردش واحدهای صنایع کوچک صادر شده است.

 

وی همچنین گفت : در نه ماه امسال ،بانک سینا با 279 میلیارد ریال ،پست بانک با 126 میلیارد ریال و بانک سپه با 51 میلیارد ریال بیشترین ضمانت نامه را از این صندوق دریافت کردند.

 

 

شنبه ١٥ دی ١٣٩٧

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: