خدمات الکترونیک

پیام مدیرعامل

مطالعات داخلی و بین‌المللی نشان می‌دهد یکی از مؤثرترین راه‌های گسترش اشتغال‌زایی در کشورها، رونق و شکوفایی صنایع کوچک است و این رونق و شکوفایی یکی از مسیرهای اصلی رشد اقتصادی محسوب می‌‌شود. «صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک» به‌منظور فراهم‌آوردن موجبات توسعه سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در سال 1383 تأسیس شده است تا بتواند با ارائه خدمات بی‌بدیل ضمانتی، برای جامعه هدف خود، در مسیر شکوفایی صنایع کوچک و به‌تبع آن رشد اقتصادی و اشتغال‌زایی نقش‌آفرینی کند؛ صنایعی که رشد آن‌ها از شاخص‌های مهم بالندگی و ارزشمندی یک جامعه است. استفاده از انواع ضمانت‌نامه‌های اعتباری و پیمانکاری از الزامات گسترش و توسعه پایدار بنگاه‌های تولیدی کوچک محسوب می‌شود که صندوق با شرایط سهل و آسانی به صدور آن‌ها اقدام می‌کند.

خداوند بزرگ را شاکریم که توفیق خدمت‌گزاری در این عرصه مهم و تأثیرگذار را به ما ارزانی کرده است تا به فضل الهی و شناخت جایگاه رفیع صندوق، با حمایت همه‌جانبه از بنگاه‌های تولیدی کوچک با اولویت مناطق کمترتوسعه‌یافته، در رشد و توسعه کشور عزیزمان ایران گام برداریم. صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با تکیه بر سرمایه انسانی مجرب و کارآزموده و با شناخت دقیق، صحیح و کارشناسانه فضای کسب‌وکار بنگاه‌های اقتصادی همواره سعی کرده است با گسترش کمی و کیفی محصولات خود در مسیر اهداف ازپیش‌تعیین‌شده حرکت کند.

اهمیت استفاده از فناوری در توسعه خدمات و رضایتمندی مشتریان، باعث شده است همه فرایندهای موجود در صندوق در بستر سامانه الکترونیکی انجام پذیرد تا علاوه بر افزایش دقت، سرعت و شفافیت، ضریب نفوذ خدمات در اقصا نقاط کشور افزایش یابد.مکمل این اقدام تعیین شرکت شهرک‌های هر استان بوده است که در قامت نمایندگان صندوق عمل کرده‌اند و در سنوات گذشته بخش عمده‌ای از فعالیت‌های ضروری در راستای تسهیل صدور ضمانت‌نامه به آن‌ها واگذار شده است.

امید است صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک در حمایت از صنایع کوچک رضایت خاطر همه ذی‌نفعان به‌ویژه تولیدکنندگان عزیز را فراهم آورد.

محمدحسین مقیسه